• سه شنبه،01 خرداد 1397
 • ورود
27°C آفتابی
 
     

   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 523
    کد: 116446
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۰/۱۵

    شهردار منطقه 12: مشارکت شهروندان در رفع نواقص محلات با اجرای طرح ذره بین

    شهردار منطقه 12 در مرکز ارتباطات مردمی 137 حاضر شد و به سوالات و درخواست های شهروندان به صورت مستقیم پاسخ داد.
     شهردار منطقه 12: مشارکت شهروندان در رفع نواقص محلات با اجرای طرح ذره بین

    در حاشیه این برنامه، سعید اکبریان در مصاحبه با خبرنگاران از اجرای طرح ذره بین خبرداد و افزود: در این طرح آسیب های فیزیکی و مشهود شهر در حوزه های خدمات شهری، فنی و عمران، حمل و نقل و ترافیک، فضای سبز و ... شناسایی و پس از اولویت بندی توسط اعضای شوراهای اجتماعی محلات، مرتفع میگردد.

    وی خاطر نشان کرد: در این طرح شهروندان نقش بسیار مهمی در شناسایی مشکلات شهری دارند و مشارکت شهروندان یک اصل اساسی است و شوراهای اجتماعی محلات ، هیئت مدیره های مجتمع های مسکونی، هیئت امنای مساجد و دیگر اقشار جامعه میتوانند در حوزه های مختلف به شناسایی بهتر نواقص کمک کنند و شرط رفع آن در کنار اراده و تدبیر مدیریت شهری، مشارکت عمومی مردم است. شهردار منطقه 12 اعلام داشت: ما در منطقه 12 مصمم هستیم تا در رفع این معضلات با جدیت ورود پیدا کنیم و همه امکانات را برای حل نواقص محلات بسیج نمائیم بدین منظورشهروندان می توانند تا 30 دی ماه سال جاری انتقادها و پیشنهادها و آسیب های محلات خود را با تمام جزئیات از طریق سامانه 137 به ثبت برسانند و یا عکس نواقص را توسط نرم افزار 137 اعلام نمایند و سپس اولویت بندی  اقدامات را در ستاد ویژه ای با حضور نمایندگان شهرداری و شوراهای اجتماعی محلات تعیین می گردد و تلاش می کنیم تا به صورت منسجم معضلات شهری را تا نوروز 96 برطرف نماییم.

    اکبریان در بخش پایانی مصاحبه خود به موقعیت خاص زمانی که در آن قرار گرفته ایم اشاره کرد و اظهار داشت: منطقه 12 دارای دو بخش نوین و تاریخی است، و ما باید تلاش کنیم تا محدوده نوین شهری در پیمودن مسیر توسعه با چالشی مواجه نشود، در عین حال، بخش تاریخی و قدیمی منطقه نیز از آسیب های احتمالی مصون بماند.

    وی یادآور شد: مدیران شهری با مشارکت شهروندان در سال 2017  میتواند مشهد مقدس را به شایستگی بعنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام به دنیا معرفی نمایند و ما نیز در منطقه 12 از هیچ تلاشی در این راه فروگذار نخواهیم کرد. 

    تعداد بازدید: 523
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد