• سه شنبه،01 خرداد 1397
 • ورود
27°C آفتابی
 
     

   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 973
    کد: 126793
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۲/۲۴

    جلوگیری از بروز تخلف در الیت با فعال کردن پیامک کسر هزینه/ آغاز فعالیت طرح الیت در شهر همدان

    یکی از راه‌های جلوگیری از بروز تخلف در شرکت الیت در کنار فعال کردن پیامک کسر، ارائه گزارش صورت حساب است که در حال حاضر شهروندان می‌توانند صورت حساب خود را از 5 دی ماه 1389 دریافت کنند.
    مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت در نشست با خبرنگاران:

     مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت گفت: برای جلوگیری از بروز تخلف در طرح الیت شهروندان باید پیامک کسر هزینه خود را فعال کنند که در حال حاضر 13 هزار نفر این اقدام را انجام داده‌اند.

    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی خدمت، سیدحسین هاشمی‌زادگان در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در خصوص بهره‌برداری هوشمند از پارکینگ‌های حاشیه‌ای شهر همدان بیان کرد: در راستای صادرات خدمات فنی و مهندسی به سایر استان‌ها، قرارداد هوشمندسازی معابر شهر همدان به امضا رسید و چهارم خردادماه این طرح در شهر همدان به بهره‌برداری خواهد رسید.
    وی افزود: در این طرح اشتغال برای 109 نفر فراهم شده است.
    مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت گفت: همچنین در حال مذاکره برای ورود به شهرهای دیگر هستیم تا اشتغال پایدار ایجاد کنیم.
    ثبت 4 میلیون و 600 هزار پلاک در الیت
    هاشمی‌زادگان در ادامه با بیان اینکه عمده نارضایتی شهروندان از شرکت الیت عدم اطلاع از نحوه عملکرد شرکت الیت است، عنوان کرد: متأسفانه شهروندان هنوز باور ندارند که نیم ساعت اول پارک خودرو در حاشیه معابر محاسبه نمی‌شود؛ همچنین شهروندان این آگاهی را ندارد که ثبت پلاک توسط پارکبان به منزله کسر کرایه نیست بلکه تنها توقف خودرو در خیابان رصد می‌شود.
    وی افزود: شهروندان باید برای دریافت مبلغ کسر شده از پلاک آن باید پیامک کسر را فعال کنند که در حال حاضر 13 هزار نفر در این سامانه ثبت‌نام کرده‌اند.
    مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت با تأکید بر اینکه شهروندان باید برای کسر مانده پارک حاشیه‌ای پیامک خود را فعال کنند، تصریح کرد: در زمان ورود به پارکینگ غیرحاشیه‌ای راننده در خودرو حضور دارد و با دریافت شماره همراه پیامک کسر ارسال می‌شود اما فعال کردن پیامک کسر پارکینگ‌های حاشیه‌ای برای شناسایی مالک خودرو و جلوگیری از انتشار اطلاعات شخص به افراد سودجو است.
    هاشمی‌زادگان عنوان کرد: دارندگان خودرو می‌توانند با مراجعه به دفاتر امور مشترکین و همچنین از طریق تلگرام شرکت الیت به شماره 09028001901 پیامک کسر خود را فعال کنند.
    وی از اجرای برنامه‌های تشویقی برای فعال کردن پیامک کسر خبر داد و گفت: شهروندانی که پیامک کسر خود را فعال کند و در کانال تلگرامی شرکت الیت عضو شود 3000 تومان شارژ رایگان دریافت می‌کند.
    مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت بیان کرد: در حال حاضر 4 میلیون و 600 هزار پلاک در سامانه الیت به ثبت رسیده که از این تعداد یک میلیون و 600 هزار پلاک فعال در شهر است.
    هاشمی‌زادگان عنوان کرد: یکی از راه‌های جلوگیری از بروز تخلف در شرکت الیت در کنار فعال کردن پیامک کسر، ارائه گزارش صورت حساب است که در حال حاضر شهروندان می‌توانند صورت حساب خود را از 5 دی ماه 1389 دریافت کنند.
    وی ادامه داد: همچنین نرم‌افزار همراه پارک نیز راه‌انداری شده که در دنیا بی‌نظیر است چرا که معابر و پارکینگ‌ها در یک سامانه مدیریت می‌شود.
    استفاده 8 برابری از ظرفیت فضای پارک خودروها در شهر 
    مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت گفت: ماحصل تلاش همکاران ما باعث شده که حدود 150 هزار خودرو در خیابان‌ها و پارکینگ‌ها در طول شبانه‌روز توقف کنند و این به معنای استفاده 8 برابری از فضای پارک موجود است.
    هاشمی‌زادگان اضافه کرد: در حال حاضر 87 درصد پارک خودرو در معابر تحت پوشش الیت زیر یک ساعت است به این معنا که شرکت الیت به دنبال کاهش توقف‌ در معابر است.
    وی در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اعلام درآمدهای شرکت الیت عنوان کرد: امسال پس از حسابرسی صورت‌های مالی که با نظر شورای اسلامی شهر مشهد انجام می‌شود، درآمدهای شرکت الیت اعلام خواهد شد که کل درآمد و هزینه‌های الیت را به اطلاع می‌رسانیم اما ذکر این نکته مهم است که از زمان آغاز فعالیت تنها از سال گذشته شرکت الیت با افزایش معابر به سودآوری رسیده که آن هم در پارکینگ‌ها هزینه شده است.
    هاشمی‌زادگان در خصوص بودجه شرکت الیت گفت: در سال 94 بودجه سازمان الیت 16 میلیارد تومان بوده است که براساس تعداد خودروهایی که در مشهد وجود دارد، این شرکت برای هر خودرو به طور متوسط 10 هزار تومان هزینه می‌کند.
    هر خودرو 11 برابر بیشتر از معابر به پارکینگ نیاز دارد
    وی ادامه داد: متاسفانه مشکل جای پارک خودرو در کوچکترین شهرها نیز وجود دارد لذا شرکت الیت به صورت آزمایشی فعالیت خود را در شهرستان طرقبه آغاز کرده است.
    مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت گفت: هر خودرو 11 برابر بیشتر از معابر به پارکینگ نیاز دارد و این نشان می‌دهد ایجاد جای پارک بیشتر از احداث معابر اهمیت دارد لذا مدیریت فضای پارک خودروها بسیار در کاهش ترافیک مهم و تاثیرگذار است.
    هاشمی‌زادگان اضافه کرد: به عنوان مثال در خیابانی مانند سعدی در حالت عادی شاید 70 تا 80 خودرو امکان پارک داشته باشند اما با اجرای طرح الیت در حال حاضر روزانه 800 خودرو در این معبر پارک می‌کنند.
    وی بیان کرد: در حال حاضر هر توقف زیر نیم ساعت که با فاصله زمانی بیش از یک ساعت در همان معبر رایگان است و در معابر دیگر نیز رایگان بودن زیر نیم ساعت وجود دارد.
    نظارت بر عملکرد پارکبانان با فعالیت 20 بازرس
    مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت در پاسخ به انتقاد خبرنگاری در خصوص تخلفات پارکبانان عنوان کرد: از آنجایی که در طرح الیت برای ثبت پلاک از نیروی انسانی استفاده می‌شود لذا احتمال خطا وجود دارد با این حال در 6 ماهه دوم سال گذشته تنها 213 نفر با مرکز ارتباطات مردمی 137 شهرداری در خصوص شرکت الیت تماس گرفتند که 90 درصد آن نیز گلایه از گران بودن تعرفه‌های الیت بود.
    هاشمی‌زادگان اضافه کرد: تعرفه شرکت الیت توسط شورای اسلامی شهر مشهد تصویب می‌شود و ما تنها مجری هستیم.
    وی ادامه داد: اما برای نظارت بر فعالیت پارکبانان 20 بازرس محسوس و نامحسوس در سطح شهر فعال هستند اما باز هم تاکید می‌کنم فعال کردن پیامک کسر یکی از بهترین اقدام‌ها برای جلوگیری از بروز تخلف است.
    اجرای طرح تشویقی در پارکینگ‌ها
    مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت از اجرای طرح تشویقی در پارکینگ‌های تحت پوشش الیت خبر داد و گفت: به عقیده ما هر پارکینگ یک بنگاه اقتصادی است که نباید زیان‌ده باشد لذا طرح تشوقی در پارکینگ‌های شهر اجرا می‌شود.
    هاشمی‌زادگان عنوان کرد: برای تشویق مردم به استفاده از پارکینگ‌ها طرح اشتراک پارکینگ با پرداخت ماهی 30 هزار تومان اجرا می‌شود که شهروند می‌تواند خودروی خود را از شب تا صبح از پارکینگ استفاده کنند.
    وی در ادامه با بیان اینکه میزان نقدی و کسورات عملکرد پارکبان‌ها همیشه بررسی می‌شود، عنوان کرد: هر معبر در میزان درآمد میانگین مشخصی دارد و اگر از آن میانگین پایین‌تر باشد دلیلی جز توقف‌های طولانی و ترک پست و کم کاری پارکبان ندارد.
    به گفته مدیرعامل شرکت ترافیک هوشمند الیت، دریافت وجه از شهروند تنها یک اهرم هشار برای جلوگری از توقف طولانی مدت در معابر است و دید ماه درآمدزایی نیست.
    باور داریم که پارکبانی یک شغل است
    هاشمی‌زادگان در ادامه با بیان اینکه مدیران شهری هنوز پارکبانی را به عنوان یک شغل قبول ندارند، گفت: در شرکت الیت این باور را داریم که پارکبانی با همه ضرورت‌ها و مسوولیت‌های اجتماعی آن یک شغل است لذا حقوق پرسنل را براساس قانون کار پرداخت می‌کنیم و برای آن‌ها بیمه تکمیل درمان و رفاهیات در نظر گرفتیم.
    وی اضافه کرد: در حال حاضر 699 نفر در شرکت الیت مشهد مشغول به فعالیت هستند که همگی آنان دوره‌های مختلف شامل پیشگیری از جرم، کمک‌های اولیه و... را گذارنده‌اند.

    فرزانه نثاری 

    تعداد بازدید: 973
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:
    1 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد