6°C 
اوقات شرعی
 
     

   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 168
    کد: 137404
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
    شهردار منطقه 12 مشهد با حضور در مرکز ۱۳۷ خبر داد:

    آسفالت 30 درصد معابر خاکی طوس از سال 92 تاکنون

    در حال حاضر نگاهی عادلانه به تمام محلات طوس داریم و هیچ فرقی بین ساکنان این محدوده با سایر محلات نیست.
    شهردار منطقه 12 مشهد با حضور در مرکز ۱۳۷ خبر داد

     شهردار منطقه 12 مشهد از آسفالت 30 درصد معابر خاکی طوس از سال 92 خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سعید اکبریان در راستای تحقق نهضت پاسخگویی مدیران شهری با حضور در مرکز ارتباطات مردمی 137 شهرداری به تماس شهروندان پاسخ گفت.
    وی در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: از سال 92 تاکنون، محدوده طوس به عنوان یک منطقه شهری به شهر مشهد الحاق و 3400 هکتار از اراضی آن وارد محدوده شهر شد.
    وی افزود: در حال حاضر مهم‌ترین مشکل جدی، فقدان طرح تفصیلی است که امکان پاسخگویی به شهروند را دچار چالش کرده و به همین جهت برخی از پروژه‌های زیرساختی مانند اجرای شبکه معابر قابل انجام نیست و شبکه معابر باید منطبق بر طرح تفصیلی باشد.
    شهردار منطقه 12 مشهد در ادامه گفت: آسفالت و تسطیح معابر از مهم‌ترین نیازهای اهالی طوس است لذا شهرداری مشهد تاکنون 150 هزار مترمربع آسفالت انجام داده که معادل با 30 درصد از کل معابر خاکی است.
    اکبریان خاطرنشان کرد: با حمایت‌ مدیریت شهری و شورای پنجم و با تخصیص اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان، آسفالت تمامی معابر اصلی و فرعی طوس انجام شده که 14 درصد دیگر نیز تا پایان امسال آسفالت خواهد شد.
    اکبریان این نوید را به شهروندان طوس را داد که تا پایان سال تمام معابر اصلی توس آسفالت خواهد شد.
    شهردار منطقه 12 مشهد خاطرنشان کرد: طی ماه گذشته، گذر تاریخی فردوسی که به عنوان محل اتصال آرامگاه فردوسی به ارگ تاریخی طوس است، آسفالت شد و آماده بازدید زائران و مجاوران رضوی است.
    وی در ادامه با اشاره به پروژه‌های در دست اجرا در محدوده طوس افزود: مهم‌ترین آنها اجرای پروژه جلوخان آرامگاه فردوسی است که درصورت همکاری میراث فرهنگی با شهرداری مشهد و تامین اعتبارات برای محوطه‌سازی و اجرای آن به عنوان اولین پارک محلی طوس، محقق خواهد شد.
    به گفته اکبریان، چنانچه زمین توسط میراث فرهنگی در اختیار شهرداری قرار گیرد تا نوروز 97 فاز یک آن را به بهره‌برداری خواهد رسید.
    شهردار منطقه 12 مشهد احداث مجموعه ورزشی بومی و باستانی خراسان بزرگ را از دیگر پروژه‌ها عنوان کرد و افزود: در حال حاضر نگاهی عادلانه به تمام محلات طوس داریم و هیچ فرقی بین ساکنان این محدوده با سایر محلات نیست.
    وی با اشاره به نگاه ویژه شورای پنجم به عمران و آبادانی منطقه طوس تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا در این دوره، سرانه‌های خدمتی در طوس به میانگین سرانه‌های شهر مشهد برسانیم.
    شهردار منطقه 12 مشهد ضمن ارائه گزارشی از تماس‌های مردمی به مرکز 137 گفت: دانش‌آموزان منطقه در تماس های خود با این مرکز، کم بودن تعداد مدرسه در این محدوده را مطرح کردند که امیدواریم بتوانیم زمینه احداث مدرسه توسط آموزش و پرورش و خیرین مدرسه‌ساز را فراهم کنیم.
    به گفته اکبریان، درحال حاضر 3 مدرسه با حمایت شهرداری و خیران در حال احداث است که تا مهر سال 97 به بهره‌برداری خواهد رسید.
    وی خاطرنشان کرد: 36 مدرسه در منطقه 12 در طرح استقبال از مهر قرار گرفت که در این راستا، 210 تن خاک و نخاله از سطح مدارس منطقه جمع‌آوری شده است.
    شهردار منطقه 12 مشهد ادامه داد: شهروندان منطقه از رشد اجتماعی بالایی برخوردارند و تماس‌های ساکنان منطقه طی 6 ماه اخیر با این مرکز نشان می‌دهد که مشکلات تا حدی مرتفع شده است.
    اکبریان در ادامه گفت: با اجرایی شدن طرح «ذره‌بین»، آسیب‌ها و نواقص سطح منطقه بررسی و طی بازدید این مسائل در حال پیگیری است که طی 6 ماه اخیر، 1800 مورد شناسایی شد که 45 درصد آن مرتفع شد و مابقی در دستور کار قرار گرفته است.
     نجمه سادات ابراهیمی

    تعداد بازدید: 168
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد