6°C 
اوقات شرعی
 
     

   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 104
    کد: 142512
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۹/۲۰

    توسعه کیف پول همراه در 15 حوزه خدماتی شهر مشهد

    اقدامات و برنامه‌های شهرداری مشهد برای توسعه زیرساخت‌های حوزه فناوری در جهت ارائه خدمات هوشمند به مردم، قابل تقدیر است.
    استاندار خراسان رضوی خبر داد:

     استاندار خراسان رضوی گفت: با همکاری شهرداری مشهد، کیف پول همراه یا سامانه پرداخت خرد در بستر تلفن همراه در 15 حوزه خدماتی این کلانشهر توسعه می‌یابد.
    علیرضا رشیدیان در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، با بیان این مطلب اظهار کرد: به دلیل قرار گرفتن حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد، این کلانشهر سالانه میزبان 27 میلیون زائر داخلی و خارجی است.
    وی افزود: با توجه به میزبانی از حجم گسترده زائران، ارائه خدمات به صورت سنتی نمی‌تواند پاسخگوی توسعه این شهر باشد لذا باید خدمات شهری در قالب آی تی و به صورت هوشمند ارائه شود.
    استاندار خراسان رضوی با اشاره به رونمایی از سامانه پرداخت خرد در بستر تلفن همراه تصریح کرد: راه‌اندازی این خدمت با مشارکت شهرداری مشهد، بانک پاسارگاد و شرکت ایرانسل اقدام مبارکی بود که زمینه تحقق شهر هوشمند را فراهم می‌کند.
    وی ادامه داد: اقدامات و برنامه‌های شهرداری مشهد برای توسعه زیرساخت‌های حوزه فناوری در جهت ارائه خدمات هوشمند به مردم، قابل تقدیر است.
    رشیدیان افزود: براساس تفاهم نامه منعقد شده با بانک پاسارگاد، شرکت ایرانسل و شهرداری مشهد، خدمات کیف پول همراه در قالب سامانه پرداخت خرد در بستر تلفن همراه در 15 حوزه خدماتی شهر مشهد توسعه می‌یابد.
    وی بیان کرد: در حال حاضر سامانه پرداخت خرد در بستر تلفن همراه در شبکه حمل و نقل عمومی شهر مشهد برای اولین بار در خاورمیانه نصب شده است که با اجرایی شدن تفاهم نامه مذکور، شرایط برای ارائه این خدمت در دیگر بخش ها فراهم می‌شود.
    استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امیدواریم دیگر شرکت‌های خدماتی در جهت ارائه خدمات هوشمند با شهرداری مشاکت کنند تا بتوانیم زیرساخت‌های شهر مشهد را متناسب با شان و جایگاه این کلانشهر فراهم کنیم.
    وی ادامه داد: مشهد مقدس کریدور علم و فناوری رضوی مصوب شورای عطف است که در این راستا شهرداری تلاش‌های بسیاری انجام داده و امیدواریم اقداماتی از این دست، شروعی برای ارائه خدمات بهتر به مردم باشد. 

    تعداد بازدید: 104
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد