16°C آفتابی
اوقات شرعی
 
     

   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 102
    کد: 137110
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۷/۱۱
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد مطرح کرد؛

    احیای طوس مستلزم تفویض اختیارات به استان/ مشهد باید کانون رغبت‌پذیری سرمایه‌گذاری در کشور باشد

    باید امنیت سرمایه‌گذاری در شهر مشهد تضمین و در این مسیر رغبت برای حضور سرمایه‌گذاران در این کلانشهر ایجاد شود.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد مطرح کرد

     عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: احیای طوس مستلزم تفویض اختیارات به استان است.
    با موافقت شهردار مشهد بازپیرایی پیشخوان ورودی آرامگان فردوسی انجام خواهد شد که در حال حاضر قرارداد آن با میراث فرهنگی آماده امضاء است؛ این پیشخوان بالغ بر8 هکتار مساحت دارد که تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، امیر شهلا امروز در حاشیه حضور در مرکز 137 شهرداری و پاسخگویی مستقیم به شهروندان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: طی یک ماه گذشته سند توسعه شهر طوس با همکاری سازمان میراث فرهنگی تدوین شد اما در حال حاضر متاسفانه بروکراسی و کاغذبازی عریض و طویلی در مجموعه میراث فرهنگی وجود دارد.
    وی افزود: در حال حاضر شورای عالی احیای شهر طوس در تهران ایجاد شده که اصل ایجاد این کمیته به معنای حل نشدن مشکلات شهر طوس است چرا که در این کمیته چند وزیر و استاندارعضو هستند که جمع کردن این افراد زیر یک سقف برای حل این مشکل کار ناشدنی است.
    عضو کمیسیون ویژه توسعه و عمران طوس شورای اسلامی شهر مشهد عنوان کرد: با توجه به این موضوع از سازمان میراث فرهنگی درخواست کردیم که اختیارات حوزه طوس را به خراسان تفویض کنند؛ همچنین درخواست کردیم تا یک شعبه از صندوق احیا که در تهران متمرکز است و متولی اصلی احیای شهر طوس است را در خراسان ایجاد کنند.
    وی ادامه داد: با توجه به اینکه این درخواست قانونی است اجرای آن سبب می‌شود تا برای حل مشکلات شهر طوس نیازمند اتلاف وقت و مکاتبه با تهران نباشیم.
    شهلا در ادامه از باپیرایی پیشخوان ورودی آرامگاه فردوسی خبر داد و گفت: با موافقت شهردار مشهد بازپیرایی پیشخوان ورودی آرامگاه فردوسی انجام خواهد شد که در حال حاضر قرارداد آن با میراث فرهنگی آماده امضاء است.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: این پیشخوان بالغ بر8 هکتار مساحت دارد که تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.
    وی افزود: ایجاد کمیسیون ویژه‌ای برای احیای شهر طوس سبب شده تا هر هفته این کمیسیون جلسه‌ای برای حل مشکلات برگزار کند که این خود گام مثبتی است.
    مشهد باید کانون رغبت‌پذیری سرمایه‌گذاری در کشور باشد
    شهلا در ادامه با تاکید بر ایجاد فضای مناسب سرمایه‌گذاری در شهر مشهد گفت: متاسفانمه به دلیل بروکراسی حاکم بر شهر مشهد، سنگ‌اندازی‌های زیاد، عدم وجود بسته‌های سرمایه‌گذاری مناسب و توجیه‌پذیر، عدم مشارکت شهرداری در پروژه‌های مشارکتی و... سرمایه‌گذار رغبت به سرمایه‌گذاری در شهر مشهد ندارد.
    وی افزود: باید امنیت سرمایه‌گذاری در شهر مشهد تضمین و در این مسیر رغبت برای حضور سرمایه‌گذاران در این کلانشهر ایجاد شود.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به جایگاه ویژه شهر مشهد برای سرمایه‌گذاری تصریح کرد: شهر مشهد به واسطه وجود حرم امام رضا(ع) و حضور سالانه 25 میلیون مسافر و زائر باید کانون رغبت‌پذیری سرمایه‌گذاری در کشور باشد اما امروز این جایگاه در اختیار اصفهان و شیراز است.
    شهلا عنوان کرد: سرمایه‌گذار یک چیز می‌شناسند و آن هم سود است لذا اگر بتوانیم این سود را در شهر مشهد برای سرمایه‌گذار تضمنی کنیم شاهد رونق در ابن کلانشهر هستیم.
    حل مشکل آتش‌نشانان بخش خصوصی در شورای پنجم
    وی در پاسخ به تعیین تکلیف وضعیت آتش‌نشانان بخش خصوصی گفت: شهرداری مشهد به عنوان نخستین شهر به حوزه خصوصی‌سازی آتش‌نشانی ورود پیدا کرده است اما اعتراض پرسنل این بخش در خصوص وجود تبعیض در پرداختی‌ها و نوع قرارداد با آتش‌نشانان بخش سازمانی است.
    عضو شورای اسلامی شهر مشهد تصرح کرد: اعتقاد داریم سازمان آتش‌نشانی یک نهاد حاکمیتی است اما این موضوع از وزارت کشور استعلام گرفته شده است و منتظر پاسخگویی این وزارتخانه هستیم.
    شهلا گفت: اگر سازمان آتش‌نشانی نهاد حاکمیتی باشد اجازه برون‌سپاری نداریم که این اتفاق مشکل ناروایی در پرداختی‌ها را حل می‌کند اما اگر اعلام شود که این نهاد حاکمیتی نیست و امکان برون‌سپاری دارد باز هم این اتفاق نباید دلیلی بر وجود تبعیض در قراردادها و پرداختی‌ها بین همکاران شود.
    وی خاطرنشان کرد: همه آتش‌نشانان جان و سلامتی خود را به خطر می‌اندازند و باید از حق مساوی برخوردار باشند لذا تلاش داریم تا تبعیض و ناروایی موجود را در شورای پنجم برطرف کنیم.
    فرزانه نثاری

    تعداد بازدید: 102
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد