16°C آفتابی
اوقات شرعی
 
     

   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 131
    کد: 137402
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۷/۱۶
    عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با حضور در مرکز 137:

    ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری از دغدغه‌های اصلی شورای پنجم است / برنامه یک‌ساله برای ایجاد رونق در پروژه‌های مشارکتی

    رکود پروژه‌های سرمایه‌گذاری و مشارکتی شهرداری مشهد نگران‌کننده است زیرا حجم عظیمی از سرمایه‌های شهروندان و شهرداری را درگیر خود ساخته است و بازدهی ندارد.
    عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس با حضور در مرکز 137

     عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری از دغدغه‌های اصلی شورای پنجم است.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمدحسین ودیعی در حاشیه پاسخگویی به تماس‌های مردمی مرکز ارتباطات مردمی 137 که به همت مدیریت روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری برگزار شد، با اشاره به جلسه شهردار مشهد با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: بخشی از مسائل مالی شهرداری با تعامل و مذاکره با نهادهای رسمی کشور بوده زیرا شهرداری مشهد مطالبات زیادی از دستگاه‌های دولتی دارد که تعامل، بهترین راه حل برای وصول این مطالبات است.
    وی افزود: قانونمند کردن درآمدهای پایدار شهرداری‌ها و کلان‌شهرها، مصوبات جدیدی را از سوی مجلس شورای اسلامی می‌طلبد. همچنین وصول مطالبات عمده شهرداری از دستگاه‌های دولتی، نیازمند مذاکره و تعامل است تا بتوانیم از بحران مالی موجود در شهرداری مشهد عبور کنیم.
    عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس خاطرنشان کرد: از زمانی که وارد انتخابات شورای اسلامی شهر شدیم، یکی از دغدغه‌های اصلی ما، موضوع درآمدهای پایدار شهرداری بود زیرا ساخت و سازها، دچار فراز و نشیب است. در کشورهای مختلف دنیا هم شهرداری‌ها از تراکم فروشی درآمد ایجاد نمی‌کنند بلکه با ساز و کارهای مختلف برای خود، درآمد پایدار ایجاد نموده‌اند.
    رکود پروژه‌های سرمایه‌گذاری و مشارکتی شهرداری مشهد نگران‌کننده است
    ودیعی با اشاره به اینکه ایجاد درآمدهای پایدار، دغدغه فردی و گروهی اعضای شورای پنجم شهر مشهد مقدس است، ادامه داد: ما به دنبال راهکارهای جدید برای افزایش درآمدهای پایدار شهرداری مشهد هستیم. البته تحقق بخشی از این مهم در گروی قوانین کلان کشوری بوده و بخش دیگر نیز به سرمایه‌گذاری‌های مستمر شهرداری‌ها از منابع خود در شهر مرتبط است که برای این سازمان، درآمد ایجاد کند.
    وی تصریح کرد: رکود پروژه‌های سرمایه‌گذاری و مشارکتی شهرداری مشهد نگران‌کننده است زیرا حجم عظیمی از سرمایه‌های شهروندان و شهرداری را درگیر خود ساخته است و بازدهی ندارد. ما به دنبال ایجاد تسهیلات برای رونق یافتن این پروژه‌ها هستیم که در مصوبات شورا و مذاکره با نهادهای ذیربط، این مهم گنجانده خواهد شد تا شاهد رونق یافتن این پروژه‌ها باشیم.
    برنامه یک‌ساله برای ایجاد رونق در پروژه‌های مشارکتی
    عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد مقدس گفت: همه این پروژه‌ها با هدف ایجاد سود و توجیه اقتصادی آغاز شده اما بخشی از این رکود نیز تحت تاثیر بحران مالی و اقتصادی موجود در سطح کشور است. مردم بر اثر مشکلات اقتصادی کمتر توان خرید دارند و کم شدن توان خرید مردم، کاهش توجیه اقتصادی سرمایه‌گذاری‌ها را در پی داشته است.
    وی تاکید کرد: شورای پنجم تلاش می‌کند تا در بازه زمانی یک‌ساله، پروژه‌های موجود را به رونق و بازده برساند.
    مناسب‌سازی فضاهای شهری برای حضور معلولان و جانبازان
    رییس کمیسیون ویژه ایثارگران شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تصریح کرد: ما در این کمیسیون تلاش داریم تا آن دسته از مسائل ایثارگران که با مدیریت شهری در ارتباط است تسهیل شود. طبیعتا حل مسائل ایثارگران، یک کار فرابخشی را می‌طلبد.
    ودیعی بیان کرد: در شورای قبل مصوباتی در مورد ایثارگران وجود داشته است که اجرای این دسته موضوعات را پیگیری می‌کنیم و همچنین با توجه به اینکه بخشی از تماس‌های امروز ایثارگران با مرکز 137 در مورد مناسب‌سازی معابر و مکان‌های شهری برای آنان بوده است به این مهم نیز خواهیم پرداخت.
    وی ادامه داد: قصد داریم تا طی ارتباط با تشکل‌های مردمی ایثارگران و معلولان، مسائل آنها را مطلع شده و برای رفع این مسائل گام برداریم.
    احمد پورمفردی

    تعداد بازدید: 131
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد